داروی ایرانی” آنژی پارس-‪” ANGIPARS/TM‬

با کشف و تولید داروی ایرانی” آنژی پارس-‪” ANGIPARS/TM‬به عنوان یگانه دارویی که تاکنون تاثیر گسترده آن روی زخم پای بیماران دیابتی به تایید نهادهای علمی رسیده، امید در دل دیابتی‌های جهان برای بهبود تقویت شده‌است. 

                                                                                                                              
 
                                                              
داروی ایرانی درمان زخم پای دیابتی در بیش از هشتاد ۸۰ درصد موارد اثربخشی دارد . اثر گذاری آنژی پارس در مقایسه با روش های پیشرفته درمان پای دیابتی مانند کاشت سلول های بنیادی که اثربخشی آن با صرف هزینه های بالا تا حدود ۷۷درصد اعلام شده، بسیار چشمگیر است.

دیابت شامل گروهی از بیماری‌های متابولیک است که در اثراختلال عملکرد و ترشح انسولین ایجاد می‌شود. زخم پای دیابتی یکی از مهمترین عوارض دیابت است و اثر چشمگیری در وضعیت سلامت افراد مبتلا دارد.

دیابت ‪۶‬درصد جمعیت دنیا را تحت تاثیر قرار داده و سازمان بهداشت جهانی (‪ (WHO‬سال ‪ ۲۰۰۲‬در گزارشی برآورد کرد که در سال ‪ ۲۰۲۵‬میلادی ، عده مبتلایان به این بیماری به ‪ ۳۰۰‬میلیون نفر در سطح جهان خواهد رسید.مطالعات و تحقیقات پزشکی نشان می‌دهد که زخم پا در ‪ ۱۵‬درصد بیماران دیابتی در طول عمرشان رخ می‌دهد. شیوع زخم پای دیابتی در نقاط مختلف جهان از ‪ ۲/۲‬درصد تا ‪ ۳/۶‬درصد متفاوت است و در جمعیت بیماران دیابتی با عارضه نورپاتی ، به ‪ ۷/۲‬درصد می‌رسد.

براساس تحقیقات صورت گرفته، شیوع دیابت در مناطق مختلف ایران از ‪۲/۲‬ درصد تا ‪ ۱۰/۶‬درصد و شیوع زخم پای دیابتی بین ‪ ۲/۶‬درصد تا ‪۳/۴‬درصد برآورد شده که ‪ ۱۵‬تا ‪ ۲۰‬درصد از این بیماران در نهایت نیاز به قطع عضو پیدا می- کنند و این درحالی است که‌می‌توان از ‪ ۵۰‬درصد موارد زخم پای دیابتی پیشگیری کرد.

براساس مطالعات متعدد ، بین ‪ ۱۴‬تا ‪ ۲۰‬درصد از بیماران دیابتی در طول زندگی ، نیاز به قطع عضو پیدا می‌کنند. در مجموع زخم پای دیابتی ، عامل ‪ ۸۵‬درصد موارد قطع عضو در بیماران دیابتی است.

روش‌های متداول درمان زخم پای دیابتی متفاوت و در عین حال دردآور و هزینه‌بر است و به‌علاوه اثرات منفی بسیاری روی بیمار دارند، حال آنکه درمان زخم پای بیماران دیابتی با “آنژی پارس” درمقایسه با هزینه روش‌های دیگر ، نه تنها رقمی نیست ، بلکه آزمایش‌های صورت گرفته فراوان ، تایید کرده که این داروی ایرانی هیچ گونه اثر منفی (عارضه جانبی) نیز روی بیمار نخواهد داشت .

معاون وزیر بهداشت هزینه استفاده از داروی زخم پای دیابت را برای یک دوره درمانی 250 هزار تومان اعلام و تصریح کرد: به طور قطع در صورتی که بیمه‌ها این دارو را تحت پوشش قرار دهند، قیمت نهایی آن برای بیماران بسیار کمتر خواهد شد.                            
                                                         

 

 درایران براساس مطالعه‌ای که در سال ‪ ۱۹۹۶‬میلادی صورت گرفت ، هزینه مراقبت به ازای هر بیمار زخم پای دیابتی ‪ ۲‬هزار و ‪ ۴۸۲‬دلار و به ازای هر قطع عضو ‪ ۸‬هزار و ‪ ۹۵۴‬دلار محاسبه شده است

“آنژی پارس” در سه شکل تزریقی ، موضعی و خوراکی به زودی در داروخانه‌های جهان عرضه می‌شود.

/ 0 نظر / 20 بازدید